Uncategorized

4 sposoby Last Minute na Walentynki

Zaspałeś po noworocznych porządkach? Rozpoczął się luty miesiąc zakochanych, a do Walentynek pozostało kilka dni. To ostatni dzwonek, żeby mądrze zaplanować ten wyjątkowy dzień i wygenerować jak największy przychód. Oklejenie lokalu w serduszka i romantyczna muzyka w tle może już nie wystarczyć, aby przyciągnąć do siebie tłumy klientów, a to przecież jeden z takich dni, kiedy restauratorzy mają możliwość konkretnego zarobku. Dla tych wszystkich managerów, którzy gdzieś w ferworze podsumowań roku 2017 zapomnieli o przygotowaniu planu działania, zebraliśmy kilka ciekawych pomysłów, jak wyróżnić się na tle konkurencji.

Zanim zaczniemy podawać Wam konkretne rozwiązania zobaczmy, o co walczymy i przyjrzyjmy się bliżej statystykom. W ciągu ostatnich trzech lat łączna kwota wydatków z okazji Walentynek wzrosła o 49 proc. – wykazał wskaźnik Mastercard Love Index, który jest obliczany co roku na podstawie transakcji realizowanych za pomocą kart płatniczych na całym świecie. Jeżeli chodzi o restauracje i wieczorne wyjścia w ten wyjątkowy dzień jest to wzrost aż o 104 proc. w stosunku do roku 2014. Wartow więc wykorzystać święto zakochanych w pełni.

Read more

Trends

Jakie trendy w gastronomi przyniesie rok 2018?

Nowy rok zawsze inspiruje restauratorów do podążania za nowymi trendami. Jak wiemy nie tylko w kuchni, ale i w innych dziedzinach naszego życia, moda jest rzeczą zmienną. To co finalnie sprzedaje się w restauracjach, barach i klubach nocnych jest odzwierciedleniem naszego społeczeństwa, któremu warto się uważnie przyglądać. Raz moda trwa krótko, innym razem jest długofalowa. Inwestycja w nowe pomysły jest ważna, ale w pierwszej kolejności warto przyjrzeć się bliżej tym sprawdzonym. Niejednokrotnie mamy do czynienia z rozwojem istniejącego już trendu i jedynie przeniesieniem go na inną płaszczyznę. Co w takim razie przyniesie rok 2018?

Read more